Strop laminarny z recyrkulacją typu ULA
Strop Laminarny Recyrkulacyjny dla sali operacyjnej typu ULA firmy Weiss Technik
Należy do nowej generacji stropów zapewniających czyste powietrze na salach operacyjnych.
Montowany jest jako kompaktowy system w suficie podwieszanym sal operacyjnych i składa się z elementu nawiewnego (jednowarstwowego, w zależności od wymagań tkaniny poliestrowej dwuwarstwowej lub o zróżnicowanym przepływie), wysokowydajnego filtra cząstek stałych H14 (alternatywnie H13) wg DIN EN 1822, na końcach komora wykonana z aluminium anodowanego z tłumikami dźwięku i modułami cyrkulacji powietrza.
Moduły Recyrkulacyjne powietrza składają się z czerpni powietrza recyrkulacyjnego (mikrotkaniny ze stali nierdzewnej lub tkaniny poliestrowej) w kierunku przepływu powietrza, filtra F9 zgodnego z normą DIN EN 779, pochłaniacza dźwięku, wentylatorów z klapami zwrotnymi i przyłącza doprowadzenia powietrza.
Główne zalety stropu laminarnego z recyrkulacją
Duża powierzchnia stropu
Mniejsze koszty eksploatacyjne
Mniejsze koszty inwestycyjne
Sposób pracy
Powietrze z pomieszczenia zasysane jest do Modułu Recyrkulacyjnego, mieszane w module z powietrzem świeżym, kondycjonowanym przez klimatyzator i odprowadzane do komory nad obudową filtra. Następnie przefiltrowane, czyste powietrze napływa na salę operacyjną i tworzy strefę ochronną. Idealny nawiew czystego powietrza stropu typu ULA o niskiej turbulencji charakteryzuje się równomierną powierzchnią nawiewu powietrza bez martwych stref wraz kurtyną obwodową z PCV, z laminowanego szkła bezpiecznego lub szkła akrylowego sięgającą do wysokości nadproża bramy.

Możliwość zastosowania opcji

- Kurtyna powietrzna

- Monitor cząstek CPM

- Ekstraktor dymów chirurgicznych
Podstawowe parametry urządzenia
- Wydajność: 5.800 m3/h – 9.700 m3/h, przy prędkości nawiewu ok. 0,24 m/s
- Gabaryty: powierzchnia nawiewu od 2.575 mm x 2.575 mm do 3.489 mm x 3.185 mm oraz dwa moduły wentylatora 980 mm x długość stropu
- Ciężar: 700 kg – 890 kg
- Wysokość stropu: H = 490 mm, lub H= 550 mm
- Fltracja: filtry H14, oraz filtry wstępne w modułach recyrkulacyjnych: F9
Zalety Stropu Laminarnego z Recyrkulacją typu ULA
- Ułatwia żmudny proces projektowania instalacji
- Wymaga mniejszej ilości świeżego powietrza
- Wymaga mniejszych przekrojów instalacji wentylacyjnej
- Zapewnia niższe koszty inwestycyjne i eksploatacyjne
- Stanowi kompaktowe rozwiązanie łatwe w montażu
- Moduły recyrkulacyjne i strop laminarny stanowią integralną część urządzenia.
Charakterystyczne cechy Stropu Laminarnego z Recyrkulacją typu ULA firmy Weiss technik:
- najwyższa jakość wykonania i powtarzalność każdego wyprodukowanego produktu – potwierdzony certyfikatem systemu zarządzania w zakresie „Projektowanie, produkcja i sprzedaż urządzeń i systemów z dziedziny klimatyzacji oraz serwis tych produktów” według EN ISO 9001:2015 wydany przez jednostkę notyfikującą TÜV
- laminarny przepływ powietrza w każdym zaoferowanym stropie oraz zgodność wykonania go według normy DIN 1946-4 potwierdzone certyfikatem jednostki notyfikowanej.
- Zastosowanie konstrukcji samonośnej wykonanej z aluminium anodyzowanego – dającej gwarancję, wytrzymałości i sztywności stropu przy zachowaniu jego lekkości. (Sztywność stropu to przede wszystkim warunek zachowania szczelności filtrów tj. przylegania ich do ramy obudowy w czasie jego wieloletniej pracy bez względu na drobne przemieszczenia w obrębie stropu betonowego).
- Zaawansowana automatyka – pozwalająca na skuteczną i stabilną pracę urządzenia pomimo zmian w zakresie parametrów długofalowej pracy filtrów HEPA jak i różnic temperaturowych pojawiających się w obrębie pola operacyjnego.
- Zintegrowany, podtynkowy system – „od ściany do ściany”, odpowiedni do pomieszczeń czystych
- Poziom ciśnienia akustycznego – jest zgodny z wytycznymi (poniżej 48 dB(A))