Skip to main content

Strop laminarny z recyrkulacyjnymi modułami ściennymi

System Stropu Laminarnego typu FFA wraz z modułami recyrkulacyjnymi ściennymi typu UWM firmy Weiss Technik

Systemy recyrkulacją do sal operacyjnych

Stanowią zaawansowane rozwiązanie, które zapewnia nie tylko precyzyjną kontrolę czystości powietrza, ale także istotnie wykorzystuje recyrkulację powietrza przyczyniając się do znacznych oszczędności energii elektrycznej, dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na ogrzewanie lub chłodzenie powietrza zewnętrznego, co jest kluczowe dla zrównoważonego funkcjonowania i redukcji kosztów eksploatacyjnych oraz inwestycyjnych.

Główne zalety Modułu Recyrkulacyjnego typu UWM

Niższe cisnienie akustyczne

  • Obniżony poziom ciśnienia akustycznego w przypadku montażu w sąsiednim pomieszczeniu

Łatwość konserwacji

  • Prace serwisowe i konserwacyjne można wykonywać spoza sali operacyjnej

Wygodne rozwiązania

  • Separator kłaczków łatwo dostępny i przeznaczony do czyszczenia mechanicznego
  • Opcjonalne zastosowanie suchej chłodnicy

Sposób pracy

Montowany na ścianie Moduł Recyrkulacji typu UWM powietrza może być zainstalowany w ścianie jako zintegrowany element lekkiej ściany konstrukcyjnej lub w sąsiednim pomieszczeniu.

Powietrze recyrkulacyjne jest zasysane z sali operacyjnej przez separator kłaczków zamontowany bezpośrednio w naściennym Module Recyrkulacyjnym, filtrowane i przeprowadzane przez pochłaniacz dźwięku (z opcjonalnym chłodzeniem) następnie powietrze recyrkulacyjne z wentylatora jest doprowadzane wraz z powietrzem nawiewanym z klimatyzatora do części nawiewnej sufitu laminarnego.
Moduły Recyrkulacyjne typu UWM można opcjonalnie również zastosować na ścianie sali operacyjnej od strony wewnętrznej sali. Jednak możliwość usytuowania ich na zewnętrznej stronie sali operacyjnej daje możliwość bezkolizyjnego dostępu serwisowego bez konieczności wchodzenia do strefy czystej.

Kiedy zastosować system z modułami typu UWM?

Rozwiązanie to stosuje się w przypadku gdy wysokość w przestrzeni sufitowej sali operacyjnej jest zbyt mała aby zastosować Stropy Laminarne Recyrkulacyjne typu ULA.4.

Rozwiązanie to składa się ze Stropu Laminarnego na Powietrze Świeże typu FFA oraz Recyrkulacyjnych Modułów ściennych typu UWM (instalowanych na/w ścianie sali operacyjnej lub bezpośrednio za ścianą). Część powietrza (świeżego) dostarczane jest przez centralę klimatyzacyjną i doprowadzana kanałami do sali operacyjnej poprzez strop laminarny. Pozostała część powietrza jest recyrkulowana w obrębie sali operacyjnej przez Recyrkulacyjne Moduły ścienne.

Moduły te posiadają filtry klasy F9 i mogą być opcjonalnie wyposażone w chłodnicę suchą.

Podstawowe parametry systemu

Moduły Recyrkulacyjne